GIMNAZJUM MARZEŃ

Pragniemy podzielić się ze wszystkimi wspaniałą wiadomością z ostatniej chwili – Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach zakwalifikowało się do ogólnopolskiego programu „SZKOŁA MARZEŃ” (obok 443 szkół z całej Polski)! W ramach tego programu szkoła nasza otrzyma wsparcie merytoryczne, ofertę szkoleń dla nauczycieli, a przede wszystkim dotację na prowadzenie działań wspomagających uczniów. Program finansowany jest z budżetu państwa oraz przez Europejski Fundusz Społeczny. Głównymi organizatorami są: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.
„Szkoła Marzeń” jest pomysłem na zwiększanie szans edukacyjnych i życiowych uczniów szkół wiejskich dzięki wspólnej pracy nauczycieli, zaangażowaniu lokalnej społeczności i stworzeniu lokalnych programów rozwoju oświaty.
Na naszą działalność otrzymamy 88.000 zł.. Pieniądze te umożliwią realizację przygotowanego przez nas projektu pod hasłem: WYRÓWNYWANIE SZANS POPRZEZ EKSPRESJĘ ARTYSTYCZNĄ I SPORTOWĄ. W zakresie działań artystycznych poszerzymy ofertę i polepszymy bazę dla zajęć teatralnych, muzycznych ( śpiew, taniec), plastycznych (origami, haft matematyczny, twórczość ludowa), literackich i recytatorskich. Założony zostanie Uczniowski Klub Sportowy i poszerzona oferta zajęć związanych z siatkówką i lekkoatletyką. Swoją działalność wzbogaci Koło Turystyczne. Wiele z planowanych działań realizować będziemy we współpracy ze szkołą z Węgier (Hajduszoboszlo) i Czech (Roznov pod Radhostem), z którymi nawiązaliśmy kontakt.
Należy podkreślić, że efekty aktywności młodzieży będą, tak jak dotychczas, prezentowane społeczności lokalnej.
Jesteśmy przekonani, że dzięki zakwalifikowaniu się naszej szkoły do programu „Szkoła Marzeń” zyskają nie tylko uczniowie gimnazjum w Maniowach, ale też cała nasza gmina.

M.Kunstman-Mikłajczyk (koordynator projektu)
....