W Operze Krakowskiej - w 250 rocznicę urodzin Mozarta.29 maja 2006 grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Krakowa. Głównym celem było obejrzenie spektaklu pt. "Mozart b/o" zorganizowanego przez Operę Krakowską.
Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów oper "Wesele Figara" i "Czarodziejski flet", serenady "Eine klenie Nachtmusik", koncertów skrzypcowych i na fagot, symfonii "Jowiszowej" i g-moll oraz Requiem. Niektórzy artyści wystąpili w strojach z epoki klasycyzmu. Utworom muzycznym towarzyszył pokaz slajdów przedstawiających Mozarta, jego najbliższych oraz miejsca z nim związane. Dzięki tej projekcji uczniowie obejrzeli też partytury utworów pisane ręcznie przez samego kompozytora. W spektaklu wykorzystano listy Mozarta do przyjaciół i rodziny, zawierające cenne przemyślenia dotyczące muzyki: "Muzyka nie musi chodzić na koturnach, aby być prawdziwą, szczerą i bliską ludziom".
Koncert odbył się w sali Teatru im. Słowackiego. Młodzi melomani mieli więc okazję podziwiać również słynną, malowaną kurtynę, której autorem jest polski malarz Henryk Siemiradzki oraz bogaty wystrój wnętrz teatru. Tego dnia uczniowie zwiedzili również Bazylikę Mariacką, wysłuchali ciekawych, może trochę długich opowieści pani przewodnik o historii kościoła i ołtarza Wita Stwosza.
Na Rynku Krakowskim podziwiali rzeźby polskiego artysty Igora Mitoraja. Niektórzy musieli je obejrzeć nawet od wewnątrz.
Przejazd autokarem oraz bilety na spektakl opłacono z funduszy Szkoły Marzeń.
Kolejny wyjazd na koncert - w październiku.