Dnia 03.10. br. odbyła się wycieczka do Chorzowa. Celem wycieczki był seans w planetanium oraz obejrzenie sztolni-szybu Sylwester. O godz. 6 rano z kilku przystanków zebrono uczniów. W wycieczce brało udział po 4 osoby z każdej klasy gimnazjum oraz pani Barbara Lis i pan Józef Kozielec.


Przez kilka godzin jazdy obserwowaliśmy trasę z nadzieją, że wydarzy się coś ciekawego... Widzieliśmy Wisłę oraz zabytkowe budynki na Śląsku. Po wielkich męczarniach w autokarze dojechaliśmy do planetarium. Po wejściu do budynku oglądaliśmy malowidła na ścianach i przyglądaliśmy się ogromnemu zegarowi słonecznemu. Gdy już wygodnie usiedliśmy w sali obserwacyjnej pod wielką kopułą nad naszymi głowami zostały wyświetlone zjawiska, jakie zachodzą o każdej porze roku. Pomijając to, że lektor bardzo przynudzał, można powiedzieć, że było ciekawie. Następnie pojechaliśmy do sztolni. Nosiła ona nazwę ,,SZYB SYLWESTER''. Po schodkach schodziliśmy 30 metrów w dół. Ostrożnie wsiedliśmy do łódek i popłynęlśmy... Było bardzo zimno. Pan przewodnik opowiadał nam historię tego szybu. Wiązało się z nim wiele legend. Były tam różne bramy np. Brama Szczęscia lub Brama Życzeń. Po ,,rejsie'' znów po schodkach, ale w górę i tylko 20 metrów. Zapakowaliśmy się w autobus i ruszyliśmy do domu... Po wielkokrotnych prośbach zawitaliśmy do Mc.Donalda. Z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do domu ok godz. 21.00.
        Moim zdaniem ta wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca. Wszyscy świetnie sie bawili i dowiedzieli czegos o świecie. Takie wycieczki powinny byc organizowane częściej!Gabriela Jazgar, kl.IIId