X Finał Szkolnej Giełdy Turystycznej " Przygoda"

18 kwietnia 2009 roku grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w Małopolskich Eliminacjach X Szkolnej Giełdy Turystycznej " Przygoda" w Krakowie.
Uczennice: Michalina Marek, Kamila Szczurek, Magdalena Niemiec, Barbara Jandura i Ewa Kowalczyk zaprezentowały w programie artystycznym walory krajobrazowe, turystyczne i regionalne Gminy Czorsztyn. Pokazały się w goralskich strojach, gości witały śpiewem,tancem i góralską muzyką. Oczarowały komisję swietną prezentacją, zachęcały do skosztowania regionalnych smakołyków. A było w czym wybierać. Na stole pojawiła się zupa góralska (sołdra), gałuski, korboce, oscypki, chleb ze smalcem i bryndzą, swojskie wędliny. I to wlaśnie potrawa z naszego stoiska: gałuski ze skwarkami wygrała pierwsze miejsce w kategorii: " Smaki Małopolski".
Nasza grupa wygrała wojewódzkie eliminacje i w nagrodę mogła reprezentować województwo małopolskie na ogólnopolskim finale Szkolnej Giełdy Turystycznej " Przygoda" w Szczecinie.
09 maja 2009 roku wzięliśmy udział w tym finale, który w tym roku odbywał się w ramach "Pikniku nad Odrą" w Szczecinie. Jest to wielka, cykliczna impreza, która gromadzi ogromne tłumy zwiedzających. Mieliśmy więc okazję zaprezentować naszą gminę na bardzo szerokim forum. Wszystkie stanowiska cieszyły się wielkim zainteresowaniem, szczególnie potrawy.
Mamy nadzieję, że nasz pobyt w Szczecinie zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników tej wyprawy.
Uczniów do prezentacji przygotowali: pani Danuta Kopytko i pan Józef Kozielec.

 

 

Więcej zdjęć w galerii