Prosto z pola na idola
14 maja br. w sali teatralnej Zespołu Szkół we Frydmanie odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalnego "Prosto z pola na idola". Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjów w Maniowach, Łapszach Niżnych i Frydmanie oraz dwoje ze szkoły podstawowej we Frydmanie (łącznie 16 wykonawców). Młodych wykonawców gorąco dopingowała zgromadzona publiczność, opiekunowie i jury złożone z praktykujących muzyków. Tworzyli je Katarzyna Turkot - laureatka powiatowego oraz finalistka regionalnego Turnieju Poezji Śpiewanej, absolwentka frydmańskiego gimnazjum; Artur Szpałek - wokalista i klawiszowiec zespołu Black Seven, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krościenku;  Szczepan Sołtys - lider i gitarzysta zespołu rockowego Sztab z Łapsz Niżnych oraz Konrad Janik - gitarzysta zespołu ADHDsyndrom z Maniów.
Nasi wykonawcy zaprezentowali się rewelacyjnie. Drugie i trzecie miejsce zajęły: Kamila Szczurek za żywiołowe wykonanie przeboju Maryli Rodowicz "Małgośka" oraz Michalina Marek za interpretację piosenki Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście". Jury przyznało również wyróżnienia m.in. za osobowość sceniczną dla Miłosza Wojtaszka. Nie można jednak zapomnieć o wspaniałym występie Kasi Działkowicz z piosenką "Ciągle pada" i Dominiki Dudy z "Pocałuj noc" Varius Manx.
Konkurs uświetnił występ jurorki Kasi Turkot, która brawurowo wykonała piosenkę Krzysztofa Cugowskiego pt. "Adam i Ewa" oraz - z towarzyszeniem drugiego jurora Konrada Janika w roli gitarowego akompaniatora - utwór Jacka Kaczmarskiego pt "Zbroja".
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci i wyróżnieni - nagrody rzeczowe. Dodatkowa nagroda dla wszystkich uczestników to rejs jachtem po Jeziorze Czorsztyńskim.

M.Kunstman

 

Więcej zdjęć w galerii