TANECZNYM KROKIEM

27.01.2011 w Maniowach odbył się juz po raz VI SZKOLNY TURNIEJ TAŃCA- "TANECZNYM KROKIEM". W tym roku w konkursie wzięło udział aż 9grup tanecznych w tym grupa mieszana z udziałem chłopców. Zaprezentowały dowolny układ taneczny do wybranej muzyki przygotowane pod kierunkiem pani Adrianny Berszakiewicz, nauczycielki wychowania fizycznego. Jury w składzie pan dyrektor MIKOŁAJ URBANIAK.  pani Monika Koterba, pani Ania Tkaczyk oraz pan Michał Hałabura kierowało się następującymi kryteriami: choreografia i technika, zgodność układu z muzyką oraz ogólny wyraz artystyczno - estetyczny. Wyżej wymienione elementy oceniane były  w skali od 1-10
  I miejsce - zdecydowanie najlepsza była klasa III A - zespół "TYMCZASOWY BRAK NAZWY" – grupa mieszana  
II miejsce - klasa II BC -zespół :"LOW" 
III miejsce - klasa III C- zespół: "JUMP"
IV miejsce - klasa III C - zespół: "SWAN LAKE" 
I w tym roku dominował taniec nowoczesny, pojawiły się także akcenty muzyki poważnej jak i też akcent polski. Wykonawcy jak najbardziej zasłużyli na liczne dowody uznania, bo byli doskonale przygotowani muzycznie, mieli trudne i widowiskowe układy taneczne, wspaniale oprawione barwnymi kostiumami. 

Najlepsze zespoły będą miały możliwość zaprezentowania się na  MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE TAŃCA, który odbędzie się lutym w Szczawnicy w Gimnazjum im ks. prof. Józefa Tischnera. Serdecznie zapraszamy! 

Cele imprezy to: popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz wyzwalanie w uczestnikach kreatywności. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast trzy najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy!


Więcej zdjęć w galerii